Ahmet Tatlıses ve İdo Tatlıses kaza geçiren babaları İbrahim Tatlıses’in yanına koştu!

Milliyet.com.tr / Fotoğraflar: DHA, İHA
Sabah saatlerinde Bodrum Yalıkavak yolu üzerinde aracı ile seyir halinde iken bir kamyon ile çarpışan İbrahim Tatlıses’in aracı yoldan çıkarak şarampole devrildi. Kazada ağır hasar alan aracın içerisinde sıkışan 70 yaşındaki şarkıcıyı kurtarmak için bölgeye çok sayıda ekip gönderildi. Tatlıses’in “Beni araçla birlikte vinçle buradan çıkarın, daha sonra düzgün bir alanda beni çıkarırsınız” dediği bildirildi.

YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Araç içerisinde sıkışan İbrahim Tatlıses, sağlık ve itfaiye ekiplerinin yoğun mücadelesi sonucu kurtarıldı. Önce araç uçurumdan vinçle alındı, daha sonra Tatlıses çıkarıldı. Bir kamyon, diğeri VIP araç, biri de otomobil olmak üzere toplam üç aracın karıştığı kazada araçlarda küçük çaplı yangın çıktı. Kaza sırasında yağış olması ve çevredeki vatandaşların da müdahalesi ile çıkan yangının büyümeden söndürüldüğü belirtildi.

TATLISES HASTANEYE KALDIRILDI

Kurtarma ekipleri tarafından İbrahim Tatlıses ile birlikte araç içerisinden çıkarılan biri kadın dört kişi hastaneye kaldırıldı. Kadın yaralının durumun ağır olduğu, Tatlıses ve diğer yaralıların ise durumlarının iyi olduğu belirtildi. Grup, yaralılar hastaneye kaldırılırken de Acil Servis girişi önünde basın mensuplarının görüntü almasını engellemek için sedye ambulans önüne çarşaf gerdikten sonra yaralıları taşıttı.

BABALARINI YALNIZ BIRAKMADILAR

Kaza haberini öğrenir öğrenmez olay yerine gelen ilk isimler arasında İbrahim Tatlıses’in oğulları Ahmet Tatlıses ve İdo Tatlıses de yer aldı. Sanatçının Urfa’da yaşayan ilk eşi Adalet Sara ile evliliğinden dünyaya gelen Ahmet Tatlıses ve eski eşi Derya Tuna ile oğulları İdo Tatlıses, geçirdiği trafik kazasından ölümden dönen babalarını yalnız bırakmadı.

KURTARMA ÇALIŞMALARINA KATILDILAR

Babasıyla arasında büyük anlaşmazlıklar olan, basına da yansıyan ve günlerce konuşulan karşılıklı sert açıklamaların ardından ‘vasi davası’ başvurusuyla soluğu mahkemede alan Ahmet Tatlıses, Bodrum’da bulunan yazlık evinden kaza yerine geldi ve kurtarma çalışmalarında da yer aldı. İdo Tatlıses de sık sık sağlık ve itfaiye ekipleriyle konuşarak bilgi alırken, zor gününde babasının yanından bir an olsun ayrılmayıp destek oldu.

“ÖMRÜNDEN ÖMÜR GİTTİ”

Öte yandan İbrahim Tatlıses’in sağlık durumuyla ilgili ilk açıklama eski eşi Ayşegül Yıldız’dan geldi. ‘2. Sayfa’ya konuşan Yıldız, “İbrahim Bey’le az önce telefonla konuştum, çok şükür iyi. Araçta sıkıştığı yerden çıkartma çalışmaları sürüyormuş. Kızım Elif Ada’yı Bodrum’da teyzesini bırakıp, İstanbul’a dönmüştüm. Kaza haberini duyunca ömrümden ömür gitti. Çok şükür kızım da arabada değilmiş” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.