ABD’deki hastane saldırısının zanlısının katlettiği 4 şahıstan 2’si kendi tabibi çıktı

Tulsa Polis Şefi Wendell Franklin ABD basınına yaptığı açıklamada Louis’in, 19 Mayıs’ta St. Francis Hastanesinde sırtından ameliyat olduğunu ve olay günü hastaneye, birkaç sefer ameliyat ağrıları nedeniyle suçladığı hekimleri Preston Phillips ve Stephanie Husen’i öldürmek için gittiğinin anlaşıldığını söyledi.

Franklin, siyahi saldırganın üzerinde hekimini nasıl öldüreceğine dair yaptığı planın bulunduğunu ve olay günü iki tabip dahil önüne gelen herkesi vurduğunu belirtti.

Louis’in ayrıyeten olay günü hastaneye gitmeden yaklaşık 2 saat evvel bir silah mağazasından AR-15 şekli yarı otomatik silah aldığı ve daha evvel sahip olduğu tabancasıyla saldırıyı gerçekleştirdiği, hastanede bu iki silaha ilişkin toplam 37 mermi kovanı bulunduğu aktarıldı.

Olayda iki hekimin dışında resepsiyonist Amanda Green ve tedavi olan William Love’ın da hayatını kaybettiği bildirilirken hastane idaresi ölenlerin ailelerine gereken yardımı yapacaklarını, bunun için bir kampanya başlattıklarını duyurdu.

Kâr maksadı gütmeyen silah aykırısı küme Gun Violence Archive’a (GVA) nazaran, ABD’de geçen hafta Texas’ın Uvalde kasabasında 19’u çocuk 21 kişinin öldüğü okul saldırısından bu yana ülkede 20 kitlesel akın daha gerçekleşti. Yıl içinde kitlesel silahlı saldırısı ise 233’e ulaştı.

Tulsa Polis Departmanının toplumsal medya hesabından dün akşam yapılan paylaşımda, St. Francis Hastane Yerleşkesi’ne elinde tüfekle giren kişinin binadaki insanlara ateş açtığı, 4 kişiyi öldürdükten sonra kendi silahıyla intihar ettiği bildirilmişti.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.