ABD’de bir silahlı taarruz daha: Dört kişi öldü üç kişi de yaralandı

Memphis Polis Departmanı yetkilileri, gün uzunluğu yaşanan kovalamaca sonunda ele geçirilen saldırganın, sokakta ve alışveriş merkezlerinde insanlara rastgele ateş açtığını belirtti.

DÖRT KİŞİ ÖLDÜ ÜÇ KİŞİ DE YARALANDI

Polis, Ezekiel K. isimli siyahi saldırganın, kullandığı araçla bir arabaya çarptıktan sonra yakalandığını, taarruz anlarının toplumsal medyadan paylaşıldığını söz etti.

Memphis Polis Departmanı, saatlerce süren akınlar sırasında Twitter adresinden anlık güncellemelerle halkı uyarırken, mağdur sayısının artmaması için bir beyzbol stadyumunun ve üniversite yerleşkelerinin giriş çıkışlarının kapatıldığı, halk otobüsü hizmetlerinin askıya alındığı belirtildi.

Memphis Polis Müdürü Cerelyn Davis, saldırganın yakalanmasının akabinde yaptığı basın açıklamasında, 19 yaşındaki Ezekiel K.’nin Nisan 2021’de birinci derece cinayete teşebbüs ve gibisi kabahatlerden 3 yıl mahpus cezasına çarptırıldığını söyledi.

Memphis Belediye Lideri Jim Strickland da Ezekiel K.’nin mahkum edildikten 11 ay sonra mart ayında özgür bırakıldığına dikkati çekti.

Saldırılara ait kayıtlarda, Ezekiel K.’nin bir mağazaya girerken kameraya bakarak konuştuğu ve çabucak akabinde karşılaştığı birinci bireye ateş ettiği görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.