4 yıl evvel işlenen faili meçhul cinayet DNA örneğiyle aydınlatıldı

Ankara’da, 2018 yılında Yenimahalle ilçesi Demetlale Mahallesi’ndeki konutunda cesedi çürümüş halde bulunan ve yaklaşık bir hafta evvel öldürüldüğü tespit edilen Hayri Yüksel’in (60) katil zanlısına ulaşmak için Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Ofis Amirliği bünyesinde özel takım oluşturuldu.

Maktule ilişkin konutta çalışma yapan grup, meskende Yüksel’in haricinde bir kişinin daha DNA profili olduğunu ve Yüksel’in cep telefonunun da çalındığını tespit etti. Çalıntı cep telefonunun peşine düşen grup, kelam konusu telefona takılan GSM çizgilerini belirledi.

Yüksel’e ilişkin cep telefonunun alım satımının birkaç sefer yapılarak el değiştirdiğinin tespit edilmesinin akabinde, cep telefonunun alım satımını yapan bireyler tek tek incelendi.

CEZAEVİNDEKİ KUŞKULU İTİRAF ETTİ

Çalışmalar, telefon alım satımını uydurma kimlikle yaptığı ve şu anda diğer bir hatadan cezaevinde olduğu belirlenen Sabri Özkürkçü (48) üzerinde ağırlaştırıldı.

Cezaevinden özel müsaadeyle emniyete getirilen Özkürkçü’nün alınan DNA örneğinin meskende bulunan kan örnekleri ile uyuştuğu tespit edildi.

Emniyetteki sorgusunda cinayeti işlediğini kabul eden zanlı, bir mühlet tıpkı konutta kaldığı Yüksel’i ortalarından çıkan tartışmada darp ettiğini ve bıçaklayarak öldürdüğünü kaydetti.

Zanlı, yürütülen isimli süreçler sonrası tekrar cezaevine gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.